Húsvéti üzenet

2016. március 24., címkék: nyilatkozat, katolikus püspöki konferencia (mkpk), ökumenikus tanács (meöt), húsvét

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közös húsvéti üzenete.

A keresztényüldözés ellen

2014. augusztus 18., címkék: közlemény, katolikus püspöki konferencia (mkpk), ökumenikus tanács (meöt), keresztényüldözés

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa és a Magyar Katolikus Egyház közös nyilatkozata.

Húsvéti üzenet

2014. április 16., címkék: ökumenikus tanács (meöt), katolikus püspöki konferencia (mkpk), húsvéti üzenet

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közös levele húsvét alkalmából.

A hitoktatás kérdéseiről is tárgyaltak

2012. június 11., címkék: katolikus püspöki konferencia (mkpk), ökumené, ökumene, találkozó, Ökumené, evangélikus egyház

Idén másodszor találkoztak a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, valamint a református és evangélikus egyházak püspökei. A közös imádsággal megkezdett beszélgetés alkalmával az egyházi vezetők áttekintették egyházuk belső életének és társadalmi szolgálatuknak időszerű kérdéseit.

Középpontban az állam-egyház kapcsolatok

2012. február 21., címkék: állam-egyház kapcsolatok, katolikus püspöki konferencia (mkpk)

Megtartották idei első találkozójukat az MKPK Állandó Tanácsa tagjai, valamint a református és evangélikus egyházak püspökei a református egyház zsinati székházában.

A jég hátán is?

2011. február 04., címkék: katolikus püspöki konferencia (mkpk), egyházi sajtó, vojtkó ferenc

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a világi médiumokban dolgozó, a keresztyén értékek megjelenítésén fáradozó újságírók számára alapított Szalézi Ferenc Sajtóösztöndíjjal tüntette ki Vojtkó Ferencet, a Debrecen Televízió (DTV) vallási műsorainak szerkesztőjét.

Vojtkó Ferencé a Szalézi-sajtóösztöndíj

2011. január 25., címkék: katolikus püspöki konferencia (mkpk), erdő péter, vojtkó ferenc

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elismerését a debreceni református tévés vehette át Erdő Péter bíborostól hétfőn, az újságírók védőszentjének napján.

Közlemény

2010. június 10., címkék: evangélikus egyház, közlemény, Hírek, katolikus püspöki konferencia (mkpk)

Ismét találkoztak az MKPK Állandó Bizottsága és a református valamint az evangélikus egyház püspökei, hogy áttekintsék az egyházak együttműködése aktuális kérdéseit.

Ülésezett a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

2010. június 03., címkék: Ökumené, erdő péter, katolikus püspöki konferencia (mkpk), magyar katolikus rádió, ökumené

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia június 1-jén és 2-án megtartotta nyári rendes ülését, amelynek első napján részt vett Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius, valamint Kurian Mathew Vayalunkal, a nunciatúra tanácsosa.

Közleményben tiltakozik a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

2010. február 25., címkék: ökumené, katolikus püspöki konferencia (mkpk), Ökumené, katolikus egyház

A katolikus egyház is felemelte szavát a felekezeti iskolákat érintő negatív diszkrimináció ellen. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia szerkesztőségünkhöz is eljuttatta azt a közleményt, melyben Erdő Péter bíboros számszerűleg is megjelöli, hogy tanulónként milyen összeggel kaptak kevesebbet az egyházi iskolák.